دسته‌بندی نشده

تولید عرقیات گیاهی با دیگ

تولید عرقیات گیاهی با دیگ

استفاده از عرقیات گیاهی از هزاران سال پیش در طب سنتی رایج بوده است. پزشکان ایرانی با استفاده از گیاهان در ایران و سایر کشور ها به درمان بسیاری از بیماری ها دست یافته بودند. بنابر گفته تاریخ دانان شکوفایی این علم تا حدی بوده است که بخش بزرگی از علم پزشکی در کشور های بزرگی مانند یونان را شامل می شده است. از آن جا که عرقیات گیاهی خواص دارویی بسیار زیاد و بدون عوارضی را دارا هستند، مصرف آن ها حتی برای افراد غیر بیمار نیز توصیه می شود. در گذشته عمل عرق گیری را در خانه و به روش سنتی انجام می دادند اما با پیشرفت صنعت دیگ هایی برای راحتی و بهتر انجام شدن کار طراحی شده اند.

گیاهی

عرق گیری سنتی

در سالیان گذشته که دیگ عرقگیری و دیگ گلابگیری وجود نداشت، افراد با استفاده از یک قابلمه بزرگ درب دار این کار را انجام می دادند. با بررسی هایی که انجام گرفت، مشخص شد که عرق گیری به این شکل می تواند برای سلامتی مضر باشد. باید به جنس قابلمه توجه می کردند. قابلمه در صورت استفاده های مکرر موادی را در اثر حرارت زیاد وارد عرق می کرد. اگر در ساخت قابلمه از لحیم کاری و مواد سرطان زایی مانند قلع و سرب استفاده شده بود، در دراز مدت برای مردم مشکلاتی را ایجاد  می کرد و باعث تغییر در کیفیت و رنگ محصول مورد نظر می شد.

گلاب گیری با دیگ

دیگ عرق گیری یکی از بهترین و کاربردی ترین ماشین آلات صنایع غذایی است که در عرق گیری یا گلاب گیری بسیار به شما کمک می کند. فواید بالای درمانی گلاب، عطر دلنشین و آرامش بخشی بالای آن باعث شده تا در پخت غذاهای مختلف از آن استفاده کنیم. این دیگ ها در حجم های کوچک مانند ۸ لیتر تا حجم های بزرگ مانند ۷۰ لیتر طراحی و ساخته می شوند. اساس فرایند این دستگاه ها عمل تقطیر است. با کمک تقطیر ناخالصی های موجود در گیاه دارویی حذف شده و محصول ناب و سودمندی را به شما عرضه می کند. انتخاب ابعاد و جنس و نوع دیگ عرق گیری در کاربرد آن بسیار اثرگذار است.

 

ویژگی های دیگ عرق گیری

دیگ عرق گیری بر حسب این که در کجا قرار است استفاده شود، ابعاد، حجم و انواع مختلفی دارد. این دیگ ها با برق یا گاز کار می کنند اما دیگ عرق گیری اگزوز دار که با گاز کار می کند بهتر است. این دیگ ها از سه قسمت اصلی تشکیل شده اند. دیگ گلاب گیری هم مانند آن به دو صورت خانگی و صنعتی با ظرفیت های متفاوت در بازار وجود دارد. شما می توانید با خرید این دیگ ها در منزل یک کسب و کار کوچک برای خود فراهم کنید.

دیگ گلاب گیری و عرق گیری برای این که در دمای پایین کار کند باید اگزوز جهت خروج گازها داشته باشد. دمای بالا می تواند موجب آسیب به دیگ و کاهش کیفیت محصول خروجی شود. با توجه به مواردی که گفته شد، اگر قصد خرید یکی از این دیگ ها را دارید، بهتر است از دیگ عرق گیری تمام استیل اگزوز دار در ابعاد و ظرفیت های مختلف بهره مند شوید. با کمک این دیگ ها می توانید تمام عرقیات گیاهی مانند کاسنی، نعنا، مرزنجوش و … را به صورت بهداشتی و خالص تهیه کنید و لذت ببرید.


سفارش و خرید

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *