دسته‌بندی نشده

دیگ عرق گیری شیراز

دیگ گلاب گیری را برای گرفتن عرقیجات دیگر و آب مقطر هم استفاده می کنند.گلاب گیری یکی از سنت های دیرینه ایرانیان است،شاید برایتان جالب باشد که بدانید نخستین افرادی که به فکر تقطیر مایعات و گرفتن عرق گیاهان  افتادند،ایرانیان بودند و از این عرقیجات طبیعی برای درمان امراض مختلف استفاده می کردند.آیین و رسم گلاب گیری از هزاران سال پیش تاکنون ادامه داشته است و هرساله در شهرهای مختلفی که معروف ترین آن ها کاشان و قمصر است برگزار می شود که بهترین و درجه یک ترین گلاب دنیا در این شهرها گرفته می شود که امروزه در این مناطق از دیگ های عرق گیری مدرن و مکانیزه برای گلاب گیری استفاده می کنند .

حال سوالی که برای خیلی ها پیش می آید این است که از چه نوع دیگ گلابگیری استفاده کنیم تا مرغوب ترین و خالص ترین گلاب و یا هر عرق گیاهی دیگری را به ما بدهد.

دیگ گلاب گیری که به شما معرفی می کنیم تمام خصوصیات یک دیگ مناسب و باکیفیت بالا را داراست.

دیگ عرق گیری شیراز،این قابلیت را دارد که فرایند عرق گیری را در دمای پایین انجام دهد و این دمای پایین باعث می شود عمل تقطیر که به معنای تبدیل مایع به بخار می باشد بهتر انجام گیرد و خنک شدن بخار حاصل از جوشیدن آب و گیاه که اصطلاحا به آن کندانسور گفته می شود کیفیت بیشتری داشته باشد و اسانس بیشتری از گیاه خارج شود.

جنس دیگ عرق گیری شیراز و مزیت های آن

دیگ عرق گیری شیراز از جنس تمام استیل ساخته شده ،جنس مواد اولیه به کار رفته در ساخت دیگ تاثیر زیادی در کیفیت و مرغوبیت عرق تولید شده دارد و عرقی که در دیگ استیل گرفته می شود بوی ناخوشایند نمی گیرد و از طرفی استیل جلوی تجزیه اسانس گیاه و هدر رفتن حرارت را می گیرد.استیل ضد زنگ است و نسبت به فلزات دیگر مقاومت بیشتری در برابر ضربه و حرارت بالا را دارد.

دیگ تقطیر، که در آن لحیم کاری به کار رفته باشد و فلزاتی مثل قلع و سرب در ترکیب مواد اولیه اش وجود داشته باشد، مضر و سرطانزا هستند در حالی که جنس استیل هیچ خطری برای سلامتی ایجاد نمی کند.

بهترین دیگ عرق گیری

شما در هنگام کار با دیگ عرق گیری  شیراز، بخار و بویی احساس نمی کنید و دستگاه هیچ خیسی روی بدنه پس نمی دهد. در این دیگ ،پرتی بخار وجود ندارد و کل بخار تولید شده به مایع و عرق گیاه تبدیل می شود.فرایند عرق گیری در عین بازدهی مناسب و تولید عرق مطلوب با سرعت عمل بالایی انجام می گیرد.

دیگ گلاب گیری شیراز  در حجم و اندازه های متنوع  ساخته شده است تا جوابگوی کاربردهای گوناگون باشد.

با توجه به استقبال گسترده ای که از طب سنتی شده است و این که شروع این کار نیاز به سرمایه گذاری زیاد و تخصص بالا ندارد و نحوه کار با دستگاه بسیار آسان است ، عرق گیری می تواند شغل مناسبی برای علاقمندان به گل و گیاه باشد تا کسب در آمد داشته باشند و به اقتصاد خانواده خود کمک کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *